Belgesel Film Atölyesi

Posted in Paradoks Akademi Atölyeleri

Tagged:

Published on Ağustos 14, 2013 with No Comments

5

PARADOKS FİLM AKADEMİ

Belgesel Film Atölyesi

Eğitmen: Metin GÖNEN

Metin Gönen’in hazırlayıp yönettiği Belgesel Film Atölyesi 12 haftalık yoğun ve zengin programıyla özgün, kapsamlı ve komple bir sinema eğitim sunuyor.

Belgesel Sinema alanındaki sinematografik anlatım modellerinin, gerçekliği senaryolaştırma yöntemlerinin, yaşamı sahneleme kurallarının ve bu amaçla kullanılan sinema dilinin belgesel sinema tarihinin önemli filmleri üzerinden tek tek somut olarak öğretilip uygulanacağı pratik çalışmalardan ve atölye sonunda hep birlikte bir kısa belgesel filmin projelendirilip çekileceği komple bir eğitim müfredatından oluşmaktadır.

1-2Atölye, Belgesel Sinemanın yaratıcı gücünü, anlatım zenginliğini ve gerçekliği düşünmek için onu yapılandırmak gerektiğinin önemini kavrayan tüm sinemacılara açık olarak hazırlanmıştır.

Atölye; lokal gerçeklikleri, sinema sanatının yaratıcı ve çarpıcı görsel diliyle evrensel boyutlarda düşünebilmeyi ve tüm dünyaya anlatabilmeyi arzulayan sinemacılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Atölye çalışmaları; Eğitim, Politika, Sanat, Tarih, Savaş, Adalet, Sağlık, Direniş, Mücadele gibi insanlığın temel konularını işleyen, Vertov, Robert Flaherty, Luis Bunuel, Chris Marker, Alain Resnais, Raymond Depardon, Claude Lanzmann, Jean-Luc Godard, Guy Debord, Wim Wenders, Abbas Kiarostami, Michael Moore, Pedro Costa, Jia Zheng-ke… gibi yönetmenlerin Dünya sinema tarihinde örnek oluşturan filmleri ölçü alınıp üzerilerinde çalışılarak yapılmaktadır…

Sitedeki Atölye Kayıt Formu doldurarak kayıt olunabilir.

Bilgi için: info@paradoksfilm.org

Tel: 0216 346 00 77
Kontenjan sınırlıdır.

Belgesel Atölyesi 16 Ekim 2015 Cuma (19:00) Kadıköy’de Başlayacaktır.

Ders Seansları 4 saattir.

12 Hafta Toplam Eğitim: 900 TL

Öğrenci: 750 TL

26DSC_036334710891112belgesellll-webenek-belgeseli-videoweb-Paradoks Akademi Belgesel Film Atölyesi’nin Emek Sineması Film Çalışmalarının Fragmanı

No Comments

Comments for Belgesel Film Atölyesi are now closed.

Back to Top